Історія спортивно-оздоровчого табору “Карпати” розпочинається з 1957 року. Саме тоді були вирішені організаційні питання щодо його будівництва. У травні цього ж року до Закарпаття прибули студенти геологічного факультету (75 осіб) разом з викладачами, які розпочали роботу по упорядкуванню території та інфраструктури табору.

За короткий час були збудовані об’єкти першої необхідності і вже влітку до табору приїхали студенти на відпочинок. Спільними зусиллями студентів і викладачів кафедри фізвиховання і спорту були добре облаштовані спортивні
майданчики й гімнастичне містечко, де щорічно проводилися навчально-тренувальні збори студентів Університету. Більше 50 років функціонує спортивно-оздоровчий табір «Карпати» і щорічно у канікулярний період понад 500 студентів мають можливість активно відпочивати і зміцнювати своє здоров’я. За період існування табору відпочило понад 30 000 осіб.

Табір розташований на межі Свалявського і Мукачівського районів у гірській лісистій місцевості на висоті 350 м над
рівнем моря. З усіх боків його оточують невисокі гірські вершини, вкриті лісами. Клімат даної місцевості є помірно континентальним із середньорічною температурою від +9 до +12°С. Неподалік від табору знаходиться залізнична станція “Карпати”, а поруч протікає річка Латориця. Відпочинок у таборі організований у 4 зміни. У плані роботи передбачається проведення щоденної ранкової гімнастики, заняття в групах різноманітними видами спорту, організація спартакіад, екскурсій та туриських походів мальовничими куточками Закарпаття, історичними пам’ятками Ужгорода, Мукачевого, Виноградова, Солотвино, Берегова.

У таборі мають можливість підвищувати свою спортивну майстерність студенти-спортсмени нашогоуніверситету та займатися багатьма видами спорту, зокрема: туризмом, футболом, волейболом, баскетболом, ручним м’ячем, легкою атлетикою, бадмінтоном, настільним тенісом та іншими видами спорту. Організацію усіх спортивних, культурних та краєзнавчих заходів здійснюють викладачі кафедри фізичного виховання і спорту. Змістовний відпочинок улітку дає можливість студентам розвиватись не тільки фізично, а й духовно.

                     

 дивовижна природа Карпат