Культурно-просвітницька та фізкультурно-масова робота на кафедрі фізичного виховання і спорту проводиться серед студентської молоді та співробітників університету.

Спортивний вечір. Щорічно кафедра організовує спортивні вечори які проходять у центрі дозвілля молоді університету, куди запрошуються спортсмени-переможці та учасники змагань різних рівнів. Підбиваються підсумки Спартакіади Університету, спортсмени нагороджуються кубками, призами, спортивною формою. Для учасників вечора організовуються святкові концерти за участю творчих колективів університету та вищих навчальних закладів Львівщини. Вечори проходять емоційно, святково і надовго запам’ятовуються студентам. Такі вечори стали своєрідною візитівкою нашої кафедри.

Лекторій “Здоров’я поколінь”. Одним з цікавих і корисних починань є створення лекторію «Здоров’я поколінь» в спортивних кімнатах гуртожитків № 2, 3, 4, 6. Перед студентами виступають провідні спеціалісти фізичної культури і спорту, педагоги, лікарі, працівники культури тощо. Для студентів гуртожитків викладачами кафедри були проведені диспути «Як стати здоровим і красивим». Організовані круглі столи: з проблем здорового способу життя, впливу музики на формування здорового способу життя, культури здоров’я та безпеки життєдіяльності. Ректорат Університету позитивно оцінив організаційно-виховну роботу, яку проводять викладачі нашої кафедри серед студентської молоді.

На кафедрі добре організована краєзнавчо-туристична діяльність. Щороку в червні місяці проводиться туристичний семінар по Дністру. У ньому беруть участь викладачі нашої кафедри та співробітники університету. Учасники мають можливість здійснювати походи по річках: Дністер, Рось, Гірський Тікіч, Південний Буг, Ворсклі. Сплав на байдарках по річці Дністер є однією із найцікавіших подорожей. Туристи мають можливість побачити мальовничі ландшафти, круті скалисті заліснені береги висотою до 200 м., унікальні травертинові скелі, печери, гроти, водоспади, живописні острови тощо. У поході беруть участь люди різних вікових категорій. Водні туристичні подорожі є важливим засобом виховання людей, вони пливають на формування здорового способу життя, відновлюють та загартовують силу і дух.

Оздоровча робота із професорсько-викладацьким складом ЛНУ ім. І.Франка Впродовж багатьох років у спортивному комплексі працює група здоров’я, яка організована для співробітників та професорсько-викладацького складу університету. Проводиться Спартакіада ВЗО 3-4 рівня акредитації серед професорсько-викладацького складу з легкої атлетики, міні-футболу, настільного тенісу, волейболу, шахів. Змагання та товариські зустрічі з різних видів спорту приурочуються до Дня перемоги, Дня фізичної культури і спорту, до Святого Миколая тощо.