Кафедра фізичного виховання та спорту є структурним підрозділом Львівського національного університету імені Івана Франка та забезпечує виконання покладених на неї основних завдань.

Головним завданням кафедри сьогодні є удосконалення навчально-методичної роботи з фізичного виховання та наближення навчального процесу до освітніх норм і стандартів Болонської системи. На кафедрі здійснюється поступовий перехід навчального процесу з фізичного виховання  на секційну форму роботи. Студенти мають можливість обрати улюблений вид спорту.

Найвідоміші персоналії:

  • Осінчук Володимир Григорович, канд.пед.н., професор.

Завідувач кафедри фізичного виховання та спорту 1991 – 2004 рр.
Автор понад 100 наукових та науково-методичних праць. Тренер команди Університету з міні-футболу, яка була призером Міжнародного турніру серед студентських команд Європи м. Франкфурт на Майні (1993) та переможцем Міжнародних Європейських турнірів з міні-футболу у м. Косте-Занде (Нівдерланди) та м. Нім (Франція) (1996-1997).

  • Сіренко Романа Романівна, к.н.з.ф.в.і с., доцент.

З 2005 року завідувач кафедри фізвиховання та спорту.
Автор численних публікацій з проблем фізичного виховання молоді. Співавтор навчальних посібників «Гігієнічні основи фізичного виховання студентів», «Основи краєзнавчо-туристичної діяльності» «Організація занять оздоровчої спрямованості зі студентами (на основі шейпінгу та аквааеробіки)», автор монографії «Комплексний контроль працездатності юних футболістів».  Керівник науково-дослідної роботи “Психофізіологічна адаптація організму студентів в умовах напруженої м’язової діяльності”. Головний редактор збірників наукових праць «Проблеми формування здорового способу життя молоді», «Теоретико-методичні основи організації фізичного виховання молоді».

  • Семен Богдан Васильович, канд.пед.н., доцент.

Має понад 100 науково-методичних публікацій. Має патент на винахід приладу, який застосовується при експериментальних дослідженнях параметрів техніко-тактичної майстерності спортсменів-борців, контролю і корекції у тренувальних і змагальних поєдинках спортсменів вищої кваліфікації.

  • Яремчук Юрій Ярославович, МСМК, ЗТУ.

Майстер спорту Міжнародного класу, Заслужений тренер України, володар чорного поясу 5 дан, переможець та бронзовий Кубку світу з карате. Співавтор навчально-методичного посібника «Фізична підготовка у вивченні Шотокан карате-до у вищих навчальних закладах».
Підготував призерів Міжнародних змагань: срібного призера Чемпіонату Світу (2004), півфіналіста Чемпіонату Світу (2006), переможця чотирьох Міжнародних турнірів (2007-2010), дворазового бронзового призера Кубку Світу (2008), фіналіста Чемпіонату Світу (2009), переможця Кубку Євразії (2009).

  • Туваков Араз Миколайович, МС, ЗТУ.

Майстер спорту з класичної боротьби, дзюдо, самбо. Заслужений тренер України.  Його вихованцями є  2 МС міжнародного класу,  23 МС з різних видів боротьби.  Його вихованці є учасниками та переможцями Міжнародних змагань, Чемпіонату світу.

  • Попович Святослав Ігорович, МС;

Майстер спорту України з шахів. Багаторазовий переможець та призер Міжнародних турнірів. Тренер збірної команди Університету з шахів.

  • Можаровський Юрій Андрійович, суддя UEFA;

Арбітр Національної категорії. Проводить змагання в якості арбітра серед клубів Прем’єр-ліги України.

  • Кукрудзяк Ігор Володимирович, МС.

Голова Спортивного клубу Університету. Майстер спорту з кікбоксингу. Член збірної України з фрі-файту. Переможець Чемпіонату України з боротьби сумо, срібний призер Чемпіонату України зі змішаних боїв, та Кубку України з панкратіону. Провів 8 професійних боїв з мікс-файту. Тренер збірної команди Університету з кікбоксингу.