Студентський уряд зсередини

Студентський уряд зсередини

%d1%84%d0%be%d1%82%d0%be-1

Період студентства не випадково називають найкращим у житті. Він не обмежується парами, однокурсниками і гуртожитком. Це щось набагато більше. Цілий світ, який допомагає виплекати Особистість. Завдяки рокам, проведеними в Університеті, кожен має нагоду стати тим, ким він завжди мріяв, займатися тим, до чого найбільше лежить душа, навіть, якщо йдеться не про заняття на обраному факультеті.

 

Різні організації, які діють при Університеті, дозволять здійснити будь-яку мрію, спробувати свої сили в різних галузях, а головне – там навчають відкривати щось нове, не боятися робити помилки і впевнено йти далі. Адже студент володіє можливістю за п’ять років навчання визначитися, чого він хоче від життя, яку користь може принести країні, а разом із тим отримати від цього насолоду.

Однією з найбільших організацій Львівського національного університету є Студентський уряд. Він займається не лише захистом прав студентів, а й створенням творчого простору для розвитку кожного студента.

«Уряд складається зі студентських рад факультетів. Обирають нас студенти шляхом таємного голосування. Студентська рада факультету погоджує рішення про відрахування, поновлення та переведення студентів з Університету. Тобто, без дозволу ради студент не можу бути відрахований чи переведений, – розповідає голова Студентського уряду Яна Пекун. – Представники студентського самоврядування беруть участь в управлінні Університетом, зокрема, через представників у керівних, робочих та дорадчих органах Університету. Як представник студентів, я повинна слідкувати за тим,  чи все відбувається правильно. Таку ж функцію виконує кожен чи кожна голова Студентської ради факультету.»

%d1%84%d0%be%d1%82%d0%be-2

Загалом учасники Студентських рад кожного факультету займаються активним дозвіллям. Є різні напрямки роботи – спортивний, благодійний, творчий. Студуряд уже організував багато творчих вечорів, благодійних вечірок, а також заходів для активного відпочинку студентів – матчі, турніри “Що? Де? Коли?”, конкурси, лекції тощо.

«Інколи ми проводимо заходи спільно з іншими студентськими організаціями – Профкомом студентів, благодійним фондом “Мрії можливі”. Нещодавно взяли участь в програмі “Студбумеранг”, ініційованій Мелітопольським національним педагогічним університетом.  Більше про наші заходи можна дізнатися на наших офіційних сторінках у соціальних мережах та на сайті», – зазначає Яна Пекун.

 

Голова Студентського уряду додає, що кожного понеділка відбувається засідання уряду, на якому присутні голови студентських рад. Детальніше Яна розповідає про креативний відділ, який існує окремо від Студентських рад:«Структуру поділу на якісь напрямки ми скасували і зробили один креативний відділ, який містить у собі всі моменти організації дозвілля. Власне, до нього може приєднатися будь-який студент. Справ дуже багато і без потужної команди нам би не вдалось реалізувати нічого. Люди дуже креативні і амбітні. Цього року в уряді багато першокурсників, і їм усе вдається».

nevlytzxq-y

Однак студентський уряд це не лише робота, а  й відпочинок.

«Інколи ми разом відпочиваємо. Здебільшого вирушаємо у Карпати, де напрацьовуємо план розвитку уряду на майбутнє, проводимо лекції й обговорення. Також є традиційні масштабні свята – такі, як Віденський бал. Насправді колектив, що базується на такій громадській діяльності, може працювати лише тоді, коли всередині є злагода. Тому ми намагаємось об’єднатися, бо всі студенти дуже різні. Але в нас є спільна мета – створення умов для самореалізації студента, а також виконання своїх обов’язків і захист студентських прав.»

Сторінки Студентського уряду Львівського національного університету ім. І. Франка у соцмережах:

https://www.instagram.com/su_lnu/

https://www.facebook.com/su.lnu.edu.ua?ref=hl

http://students.lnu.edu.ua/government/

 

 

За статтю дякуємо

Відділу інформаційного забезпечення

ЛНУ ім. Івана Франка

 Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.