В Університеті обговорили перспективи розвитку студентського телебачення

10 грудня 2014 року в Дзеркальній заліУніверситету відбувся круглий стіл на тему: «Студентське телебачення. Перспективирозвитку». Захід ініціювала Студентська радаміста Львова спільно зі Студентським урядомЛьвівського національного університету іменіІвана Франка.

Учасників круглого столу привітав студентськиймер Львова Євген Филипець. «Ми проводимоцей захід для того, щоб окреслити вектори розвитку студентського телебачення уЛьвові. Що зараз найбільше потрібно студентам? Як свідчить опитування, молодібракує єдиного інформаційного джереластудентського телебачення в томуформаті, який їх зацікавить, і який будуть дивитися. Студентська рада Львова ініціюєнапрацювання ідей,  які потрібно об’єднати у загальний проектстудентськетелебачення», – зазначив Євген Филипець.

Під час круглого столу учасники дійшли згоди, що насамперед потрібно творитиякісний інформаційний продукт, який був би цікавий студентам, викладачам ігромадськості. «Це може зробити молода і креативна команда. Виникає запитання,де знайти людей, які творитимуть студентське телебачення на громадських засадах іканал, на якому транслюватимуть їхні матеріали?», – з риторичним  запитаннямзвернувся до учасників круглого столу завідувач кафедри радіомовлення ітелебачення Василь Лизанчук.

У процесі обговорення присутні зійшлися на думці, що краще створити студентськетелебачення в загальноміському форматі й активно працювати над йогопродукуванням, адже воно може стати стартовим майданчиком для молодихжурналістів, де вони черпатимуть свій досвід. На думку учасників засідання, длятрансляції можна використовувати мережу Інтернет, зокрема YouTube.

«На мою думку, потрібно знайти канал, на якому транслюватимуть матеріалистудентського телебачення, – переконаний екс-голова студентського уряду РоманЯцикович. – В іншому випадку журналіст не матиме можливості для свогопрофесійного розвитку. Або молода людина вдосконалює свої журналістськіздібності й уміння і прагне досягти рівня Наталії Мосейчук чи Лідії Таран, або ж невиходить за рамки локального телебачення».

На думку голови профспілкового комітету студентів Михайла Мураля, студентськетелебачення повинно стати трендом. «Для початківців – це чудовий start-up. Утім, непотрібно обмежуватися лише студентами Університету, які будуть створюватителебачення. Варто об’єднати зусилля і створити спільний продукт із представниками інших вишів», – переконаний Михайло Іванович.

Таким чином, під час обговорення учасники окреслили основні вектори роботи над проектом створення загальноміського студентського телебачення, зокрема щодо необхідності створення робочої групи, до якої увійдуть представники різних вишів Львова. Студенти мають на меті зробити студентське телебачення настільки якісним, щоби будь-який місцевий телеканал був зацікавлений у виділенні ефірного часу та й більше –  платив гроші за використання студентських матеріалів. Учасники дискусії глибоко переконані, що  студентське телебачення повинне бути незалежним, адже тільки так воно зможе завоювати довіру аудиторії.

«Важливо, що в засіданні  круглого  столу взяли участь студенти з різних вишів Львова, які мають бажання працювати. Я підтримую думку про те, що необхідно створити такий студентський орган, який би мав право говорити про себе. І зазначу, що адміністрація Університету, як і керівництво інших ВНЗ, допоможе студентам у створенні професійного, чесного та якісного студентського телебачення», – висловив підтримку студентським ініціативам проректор із науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’ян Лозинський.

Прес-центр Університету

Фото Олега Вівчарика

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *