Віктор Корсунь: “Україна повинна бути на мапі високотехнологічних країн”

21 жовтня 2014 до студентів Львівського національного університету імені Івана Франка завітав американський фахівець з питань комерціалізації досліджень Віктор Корсунь. Він розповів, як потрібно  підвищити престиж української науки в світі та як правильно заснувати в університеті стартапи, тобто компанії, що будують свій бізнес на основі інноваційних технологій.

Спілкуючись із студентами, В. Корсунь навів приклад звичайної дівчинки, яка змалку прагнула чогось у житті та, пройшовши тернистим шляхом, досягла успіху. Так само кожен із вас повинен почати кар’єру у велике майбутнє з чогось незначного, і через кілька років ви станете великими людьми, – зазначив він. Саме з цих слів почалася наша зустріч. І разом із тим співбесідник характеризував Україну як велику державу, що протягом століть демонструє високу професійність своїх кадрів.

“Українська наука знову взяла те лідерство, яке вона згубила” – ці слова вразили присутніх тим, що наша освіта є високою якісною і відповідає європейським нормам. Віктор Корсунь неодноразово закликав студентів до рішучих змін в освіті, а також починати створювати стартапи і досконало вивчати англійську мову. Адже Україна йде шляхом до Європейського союзу, а там англійська мова відіграє велику роль.

«Кожен із вас повинен сам прагнути до чогось, і він того досягне, а українці звикли, що їх хтось має запросити і допомогти їм. Хочу навести вам приклад: Стів Джобс почав кар’єру з того, що всі розробки випробовував у гаражі батьків, а коли його винахід зацікавив світ, став працювати у великих офісах. Тож не думайте, що є щось непідвладне людській творчості. Всі великі люди починали з чогось маленького, тому й вам раджу пробувати себе у цій сфері, і я впевнений, що з вас будуть великі люди»

Велику подяку Віктор Корсунь висловив Американському посольству в Україні, яке надало значну підтримку, щоб провести семінари з питань комерції у Львові та Києві. Потрібно пам’ятати: те, що ми робимо, повинне бути корисним для людей. Ми повинні завжди працювати для того, щоб чогось досягти у житті. Україні потрібні робочі місця, щоб талановита молодь, яка закінчує університет, мала змогу знайти роботу, яка добре оплачується. «Ніхто не може жити за 200 доларів, і тому молодь переходить кордон, шукаючи кращого майбутнього. Україна – велика держава, в якій, я впевнений, повинні бути робочі місця, і ті талановиті люди, які в ній проживають, повинні мати високооплачувану роботу. Чому молодь повинна втікати зі своєї Батьківщини? Як таке можливо!»,- обурюється Віктор.

Пріоритет – треба зробити Україну лідером з науки та інновацій. На думку Віктора Корсуня, це можливе шляхом створення високотехнологічних робочих місць. Хороша освіта означає нові високотехнологічні робочі місця, на основі належної освіти ми можемо творити нову науку, виробляти нові технології і формувати інновації, що продаються на ринку. Таким способом, на думку Віктора, необхідно створювати високотехнологічні робочі місця.

Я пригадую, велике досягнення України полягає в тому, що ваші батьки відправили в космос першого космонавта, і це стало великим здобутком українців. Ваш інтелект – це безмежний ресурс для майбутнього держави. Я вірю, що краще майбутнє для України можливе. Просувайте себе самі. Якщо не ви, то хто? Встаньте і робіть! Ви вже 23 роки чекаєте. Україна повинна бути на одній висоті з великими країнами.

Віктор Корсунь неодноразово наголошував на тому, що знає, як важко працюють українці, бо живе тут уже 8 років. ”Україна здатна змінити себе, і люди готові до змін заради кращого майбутнього”.

На закінчення прозвучали рядки з поеми Тараса Шевченка “Кавказ”:

За горами гори, хмарою повиті,

Засіяні горем, кровію политі.

Споконвіку Прометея

Там орел карає,

Що день Божий добрі ребра

Й серце розбиває.

Розбиває, та не вип’є

Живущої крові —

Воно знову оживає

І сміється знову.

Не вмирає душа наша,

Не вмирає воля.

І неситий не виоре

На дні моря поле.

Не скує душі живої

І слова живого.

Цими словами пан Віктор дав зрозуміти, як, незважаючи на життєві перешкоди, потрібно досягати успіху. «Адже на вашому шляху траплятимуться всілякі непорозуміння, але ви повинні гідно вистояти. Усім я бажаю творчих успіхів!»

Назар ВОЛЯНСЬКИЙ

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *