Студенти Університету ухвалили нове «Положення про Студентське самоврядування»

 • IMG_7249noviy
 • IMG_7257
 • IMG_7259
 • IMG_7262
 • IMG_7263
 • IMG_7270
 • IMG_7297
 • IMG_7308
 • IMG_7311
 • IMG_7314
 • IMG_7317

З прийняттям Закону України «Про вищу освіту» 2014 року в системі вищої освіти розпочався новий етап розвитку, який передбачає реалізацію багатьох прогресивних норм, для імплементації яких необхідною складовою є оновлення базової документації вищого навчального закладу. Відтак, у вересні 2015 року було затверджено Статут Львівського національного університету імені Івана Франка, розроблено низку положень, серед яких, зокрема і «Положення про Студентське самоврядування».

Під час засідання конференції студентів Університету, що відбулась 24 березня 2016 року в Актовій залі, після активного обговорення основних пунктів було схвалено проект нового «Положення про Студентське самоврядування».

Отож, пропоновані зміни стосуються виборчого процесу керівних органів студентського самоврядування, механізму обрання делегатів до складу Конференції студентів Університету, погодження з органами студентського самоврядування кадрових призначень, зокрема кандидатур, які претендують на посади проректорів і заступників декана.

Відповідно до Закону та згідно з новим «Положенням про Студентське самоврядування» відтепер Ректор Університету має погоджувати рішення про призначення проректорів Університету зі Студентських урядом Університету, а декани факультетів і директори коледжів призначатимуть своїх заступників за погодженням кандидатур зі Студентською радою факультету чи коледжу.

Що ж до роботи органів Студентського самоврядування, то тут певних змін зазнав механізм виборчої системи. Тепер для проведення виборів керівних органів Студентського самоврядування з числа студентів Університету буде створено Студентську виборчу комісію, яка здійснюватиме підготовку, організацію та проведення виборів голови Студентського уряду Університету, голови Студентської ради факультету, коледжу; делегатів на Конференцію студентів Університету; делегатів на Конференцію трудового колективу Університету, факультету, коледжу; членів Вченої ради Університету, факультету; членів Педагогічної ради коледжу.

Вибори керівних органів студентського самоврядування не будуть проводитися у формі звітно-виборної чи виборної конференції. Голів і членів виконавчих органів студентського самоврядування обиратимуть лише через пряме таємне голосування. Відтак, усі студенти матимуть право голосу в день виборів і зможуть вплинути на формування складу Студентського уряду Університету та Студентських рад факультетів, коледжів.

Відтепер керівників виконавчих органів студентського самоврядування обиратимуть лише на 1 рік і вони зможуть перебувати на посаді не більше як два терміни.

Ще однією новацією є те, що аспіранти, здобувачі, слухачі й інші особи, які навчаються в Університеті, більше не зможуть брати участь у виборах органів студентського самоврядування.

Згідно з Положенням має також зміниться й кількісне представництво делегатів до складу Конференції студентів Університету. Квоту тепер визначатимуть пропорційно до кількості студентів, об’єднаних студентським самоврядуванням на факультеті чи в коледжі. Студенти обиратимуть делегатів також через пряме таємне голосування.

Значну увагу також буде зосереджено й на контролі фінансової діяльності Студентського уряду. Відповідно до частини четвертої статті 40 Закону України «Про вищу освіту» Конференція студентів Університету має обрати Контрольно-ревізійну комісію, яка здійснюватиме нагляд за процесом планування та безпосереднього використання коштів, виділених Студентському самоврядуванню Університету.

Джерело: Прес-центр Університету

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *