Макс Кідрук про натхнення, ідеї для нових книг і проблему порушення авторського права в сучасній українській літературі

 • 2015-12-03-kidruk-03
 • 2015-12-03-kidruk-04
 • 2015-12-03-kidruk-05
 • 2015-12-03-kidruk-10
 • 2015-12-03-kidruk-13
 • 2015-12-03-kidruk-15
 • 2015-12-03-kidruk-18
 • 2015-12-03-kidruk-19
 • 2015-12-03-kidruk-20
 • kcTKU9d1lNQ
 • 2015-12-03-kidruk-18
 • 2015-12-03-kidruk-02

Сучасний український письменник, мандрівник, автор першого в Україні технотрилера Макс Кідрук розповів студентам Львівського національного університету імені Івана Франка про те, що надихає його до написання книг і звідки він черпає історії для сюжетів.

«Моє натхнення – в інформаційному просторі, що довкола мене. Зокрема, я захоплююсь моторошними, загадковими та смішними історіями, які нерідко стають основою для сюжетів моїх книг», – зазначив Макс Кідрук.

Автор навів декілька прикладів, які, на його думку, не можуть залишитися поза увагою сучасного письменника і не надихнути його на створення нового якісного літературного твору.

Макс Кідрук розповів студентам про те, що лежить в основі сюжету його нової книги під назвою «Зазирни у мої сни», яка побачить світ уже в вересні 2016 року.

За словами автора, ідея написання книги з’явилася після того, як він прочитав цікаву наукову статтю про експерименти учених над головним мозком людини.

«Під час однієї із моїх київських презентацій мені подарували англомовний науковий журнал, у якому я натрапив на статтю професора Каліфорнійського університету Джека Гелланта про декодування інформації, яку сприймає наш зір через спеціальну «навчену» програму й алгоритми розпізнавання. Суть її полягала в тому, що вчені, під’єднавши датчики до голови людини, провели експеримент: тривалий час почергово показували піддослідній людині примітивні картинки з простими зображеннями й уривки з відеороликів», – пояснив Макс Кідрук.

Сучасний український письменник детально описав процес проведення експерименту, зазначивши: «Завдяки програмі розкодоване зображення, яке пройшло шлях від зорового сприйняття до головного мозку, з’являлося на екрані комп’ютера й учені могли простежити, як людина бачить у своїй голові те, що перед нею. А відтак, науковці наважилися на новий небезпечний експеримент – приспати людину і спробувати зазирнути в її сни».

Макс Кідрук заінтригував присутніх, коротко розповівши про сюжет нової книги, в основі якого – саме цей принцип дослідження головного мозку людини.

У рамках зустрічі з письменником йшлося про проблему порушення авторського права  в сучасній українській літературі. На думку Макса Кідрука, зробивши піратські копії книг і завантаживши їх в Інтернет, люди «врізають до кореня» українську культуру.

«Чому потрібно платити за книгу? Відповідь проста: для того, аби далі розвивалася література. Автор отримує лише 3-10% від виручених коштів, а решту забирають книгарні, видавці, розповсюджувачі, верстальники, коректори, літературні редактори й інші люди, причетні до видання книги. Таким чином, ви крадете гроші у всіх, зокрема і в автора, не даючи йому шансів далі видавати якісний літературний продукт. Купивши, а не завантаживши книгу в мережі, ви заплатите за те, аби ваші діти «засвітилися» на культурній карті світу», – переконаний Макс Кідрук.

Максим Кідрук–   український письменник, мандрівник, колумніст чоловічого журналу «XXL». Разом із Сергієм Притулою був учасником акції «На Зеландію!». Автор першого українського технотрилера «Бот» (2012) і книг «Мексиканські Хроніки» (2009), «Подорож на Пуп Землі» (у двох томах, 2010), «Навіжені в Мексиці» (2011), «Навіжені в Перу» (2011), «Любов і піраньї» (2011), «Твердиня» (2013), «Жорстоке небо» (2014).

За освітою інженер-енергетик. Загалом побував більше, ніж у 30 країнах світу, серед яких, зокрема, Мексика, Еквадор, Перу, Китай, Чилі, Бразилія, Ангола, Намібія, Нова Зеландія та інші.

Прес-центр Університету

Фото Олега Вівчарика

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *