Представники Університету взяли участь у заходах з нагоди 201-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка

9 березня 2015 року академічна спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка взяла участь у заходах з нагоди відзначення 201-річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Покладанням квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку представники Університету вшанували пам’ять Пророка нашої нації.

На площі біля пам’ятника Кобзареві відбулися молебень за Україну та її Героїв, який провели військові священики Гарнізонного храму Святих Апостолів Петра і Павла, та велелюдне віче, яке відкрили спільним виконанням Гімну України.

Тарас Шевченко передав своєму народові вічне, незгасиме слово, яке додає нам сил у боротьбі за суверенність і соборність України. У виконанні народного артиста України Богдана Козака емоційно й гостро звучали поетичні твори Кобзаря. Поезію українського Генія та власні поетичні рядки на тему Шевченкіани читали львівські письменники, члени Львівської обласної організації Національної спілки письменників, розпочавши в такий спосіб проект «Шевченкова промова».

Пісні на слова Тараса Шевченка виконали народний артист України Остап Стахівзаслужені артисти України Тарас Курчик і Роман Ковальчук, переможець проекту«Голос. Діти», учень Львівської державної спеціалізованої школи-інтернату імені Соломії Крушельницької Роман Сасанчин, хор і капела бандуристів Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка.

Символічним втіленням прагнення українців миру та спокою для Української держави стало випускання в небо пари голубів.

Цього дня над Львовом вкотре, однак особливо емоційно сильно, багатотисячним суголоссям прозвучали безсмертні «Реве та стогне Дніпр широкий» і «Заповіт» Тараса Шевченка.

Прес-центр Університету

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *